Kliknij tutaj, aby wyszukać

Opony homologowane do Porsche: instukcja obsługi

Czym jest opona homologowana do Porsche?

Aby uzyskać homologację, producenci pracujący dla Porsche muszą spełnić warunki stawiane im przez konstruktora samochodu (wymiary, indeks nośności i prędkości, dane techniczne).

Opony z homologacją Porsche prezentują wzmocnioną budowę radialną i sztywniejsze powierzchnie boczne . Te dwa kryteria pozwalają tym oponom wyjść bez szwanku z jazdy przy dużych prędkościach.

Jak rozpoznamy homologowane do Porsche?

Wszystkie opony homologowane do Porsche mają specjalne oznaczenia: kod N + cyfra. Obejmuje zakres od N0 do N6: cyfra oznacza liczbę ulepszeń w porównaniu z oponą referencyjną.

Przykład:

  • N0: pierwsza opona homologowana
  • N1: opona homologowana zawierająca już pewne ulepszenia i zmiany w porównaniu z N0
  • N2: opona homologowana zawierająca już pewne ulepszenia i zmiany w porównaniu z oponą N1

Kiedy Porsche wybiera nową oponę, znakowanie rozpoczyna się od N0.

Jakie opony Porsche wybrać?

Porsche poleca od zawsze Michelin. Ale inni producenci także oferują opony homologowane do Porsche tak samo wydajne.

Najbardziej popularne:

Profil Zalety Wady
Michelin Pilot Sport 2 PS2 Niesamowita precyzja kierunkowa, doskonała manewrowość i przyczepność na suchej nawierzchni. Średnie spowolnienie na nawierzchni mokrej
Bridgestone Potenza RE050A Dobra trakcja na nawierzchni suchej, niezawodne zachowanie. Średnia przyczepność na mokrej nawierzchni.
Pirelli P Zero Świetna manewrowość na nawierzchni mokrej i suchej. Doskonała precyzja kierunkowa i optymalne zarządzanie ryzykiem aquaplaningu. Nieznacznie gorsza przyczepność na nawierzchni mokrej.