Wyszukaj wg rozmiaru
Opcjonalne
Wszystkie
Wybierz wszystko Usuń
Wszystkie marki
0 / 222
Potwierdź
Wszystkie
Wybierz wszystko Usuń
0 / 24
Potwierdź

Wszystkie marki opon samochodowych taniej

Z prawie 200 markami wymienionymi na stronie OponyLider oferuje Ci szeroki wybór opon samochodowych, zapewniając Ci najlepsze ceny na rynku.

Chcemy ułatwić Ci dostęp do najbardziej prestiżowych marek opon jak Michelin, Hankook, Bridgestone czy Goodyear , a nasze hasło brzmi : gwarancja najlepszej ceny. OponyLider jest też konkurencyjna jeśli chodzi o marki z przedziału marek takich jak: Falken, Uniroyal, Nokian czy Vredestein. Dysponujemy także bardzo rozległym działem najlepszych ofert docenianym przez naszych użytkowników oferującym opony takie jak: Nexen, Tracmax czy Nankang.

Lista marek

Znajdź wszystkie typy opon Samochód

Jak dobrze wybrać opony?

Należy zacząć od doboru właściwego rozmiaru. Rozmiar opony podany jest na boku samej opony. Na rozmiar opon składa się kilka parametrów: wysokość, szerokość, średnica oraz indeksy prędkości i nośności. Na przykład: 205/55 R16 91V.

Rozmiar opon możemy znaleźć także w instrukcji pojazdu, na korku wlewu paliwa lub na słupku na drzwiach.

Czy muszę zmieniać opony?

Nie zapominaj, że Twoje opony to jedyny element kontaktu pojazdu z drogą. Ich stan wpływa na przyczepność pojazdu oraz na czas hamowania.

Minimalna głębokość bieżnika dla samochodów osobowych wynosi 1,6 mm. Poniżej tej głębokości, policja może unieruchomić pojazd i wystawić kierowcy pojazdu mandat.

Jednak już poniżej 3 mm sprawność Twojego ogumienia zmniejsza się. Zwiększa się ryzyko aquaplaningu.

Zakup opon online

Zakup opon online nie tylko umożliwia nabycie ogumienia w atrakcyjnej cenie. Zapewnia też dostęp do szerokiej gamy produktów, niedostępnej w żadnym warsztacie (+300 marek).

Zakup opon przez Internet umożliwia zapoznanie się z opiniami klientów. Opinie dotyczące opon zapewniają dostęp do ważnych informacji dotyczących m.in. żywotności ogumienia, komfortu, etc…

Dla większości użytkowników największe obawy wzbudza montaż opon. Nie martw się - wszystko przewidzieliśmy! Nasza sieć warsztatów partnerskich (stacjonarnych lub mobilnych) zapewnia montaż ogumienia zakupionego online. Możesz zamówić opony do jednego z naszych partnerskich warsztatów, wybranego przez Ciebie. Gdy Twoje zamówienie zostanie dostarczone do warsztatu, jego pracownicy skontaktują się z Tobą, aby ustalić datę wizyty.

Jak spowolnić zużycie opon?

Istnieje kilka zasad, które wpływają na spowolnienie zużycia ogumienia w Twoim pojeździe.

Podstawą jest regularne kontrolowanie pojazdu. Regularnie sprawdzaj ciśnienie w oponach. Upewnij się, że koła w Twoim pojeździe są dobrze wyważone. Nie powinieneś odczuwać drżenia kierownicy ani obserwować nierównomiernego zużywania się opon. Szybka kontrola wzrokowa raz w miesiącu pozwoli Ci upewnić się, że koła są dobrze wycentrowane.

Sposób prowadzenia pojazdu wpływa na zużycie ogumienia. Nagłe hamowania i przyspieszenia, szybkie zakręty wpływają na przedwczesne zużycie opon.

Należy także pamiętać o używaniu odpowiednich do sytuacji opon. Letnia opona nie jest przystosowana do jazdy w temperaturze poniżej 7°C i odwrotnie, zimowa opona nie nadaje się do jazdy w temperaturze powyżej 7°C.

Czy warto kupować opony całoroczne?

Gdy powstały opony całoroczne mówiło się, że nie są dobre ani na lato, ani na zimę. Od tego czasu wiele się zmieniło i spora część opon całorocznych posiada certyfikaty 3PMSF (3 Peak Mountain Snow Flake). Certyfikat ten to gwarancja jakości w zakresie skuteczności opony w warunkach zimowych. Opony całoroczne są obecnie ogumieniem poliwalentnym, pozwalającym na bezpieczną jazdę przez cały rok bez względu na warunki pogodowe.

Opony do 4x4 / SUV – Jak dokonać właściwego wyboru?

Pojazd z napędem na wszystkie koła wymaga wymiany wszystkich opon w tym samym czasie oraz montażu identycznych opon na wszystkich 4 kołach. Kryteria wyboru opon do samochodów SUV używanych przede wszystkim do jazdy w mieście, są takie same jak w przypadku samochodów osobowych do jazdy miejskiej.

W przypadku opon do 4x4, należy wybrać ogumienie ze wzmocnioną strukturą oraz wzmocnionymi brzegami. Opony z szerokim żebrem zapewniają dobrą przyczepność we wszystkich warunkach (błoto, piasek...).

Przyczepa kempingowa i camping-car - czy można zamontować normalne opony?

W przypadku przyczep kempingowych i camping-carów odradzamy montażu klasycznych opon. Opony do przyczep kempingowych i do camping-carów poddawane są większemu obciążeniu niż w przypadku ogumienia w pojazdach osobowych, dlatego ważne jest, by kupić odpowiedni profil. Jeśli zdecydujesz się na profil klasycznej opony, ogumienie będzie zużywać się szybciej. Może dojść do wybuchu opony spowodowanego przeciążeniem. Lepiej zatem wydać kilka euro więcej na odpowiednie wyposażenie.

Opony specjalne

Niektórzy producenci samochodów decydują się na wyposażenie ich w opony typu "run flat" lub w opony z rantem ochronnym.

Opony runflat umożliwiają jazdę po przebiciu z prędkością 80km/h przez 80km.

Opony z rantem ochronnym chronią nasze felgi przed uszkodzeniami eksploatacyjnymi. Koniec z zarysowaniami felg, gdy wjeżdżasz na wysokie krawężniki.

Jeśli poruszasz się w regionie, gdzie panują ekstremalne warunki pogodowe takie jak ostry mróz i śnieg, możesz potrzebować opon nordyckich lub opon z kolcami.

Opony nordyckie są bardziej skuteczne od opon zimowych. Zapewniają większą przyczepność na zaśnieżonych lub oblodzonych nawierzchniach, droga hamowania jest krótsza. Taka opona jest dobrym kompromisem zanim założysz opony z kolcami.

LiveChat
Whatsapp Messenger