Kliknij tutaj, aby wyszukać

Przykręcanie nakrętek do felgi

Montaż koła jest delikatną operacją, ponieważ ma wpływ na bezpieczeństwo Twojego pojazdu. W instrukcji obsługi Twojego samochodu znajdziesz objaśnienia dotyczące wymiany koła.

Kiedy zakręcasz nakrętki, musisz zadbać o to, żeby były czyste. Nie może na nich być pyłu lub kamyczków, które mogą przeszkodzić w przykręcniu lub uszkodzić śrubę.

Zacznij od przykręcania nakrętek ręcznie, bez używania siły. Jak już nakrętki znajdą się na właściwych miejscach, użyj klucza dynamometrycznego lub w kształcie krzyża, aby dokończyć przykręcanie, zachowując określoną kolejność ( zgodnie z liczbą otworów) :


Jeśli nie zachowasz tej kolejności, Twoja felga może uszkodzić pojazd, ponieważ nie będzie we właściwy sposób przykręcona do osi.

Nie musisz stawiać felgi na krzyżu, aby zakręcić nakrętki! Jeśli zbyt mocno wkręcisz śruby, uszkodzisz je. Pamiętaj, że każda interwencja dotycząca naprawy osi, może Cię kosztować rękę.

Jak już nakrętki będą przykręcone, możesz jeździć w absolutnym spokoju. Pamiętaj jednak, aby po 50km/100km sprawdzić przymocowanie nakrętek. Wstrząsy spowodowane jazdą mogą je lekko poluzować.