Kliknij tutaj, aby wyszukać

Wymiana felgi aluminiowej

Właściwości techniczne felgi wyjaśnie obrazek poniżej:

Schemat informacyjny

1. Szerokość felgi w calach.
2. Średnica felgi w calach.
3. Rozstaw felg: odległość w milimetrach pomiędzy dwoma przeciwległymi śrubami.
4. ET lub offset : odległość w poziomie pomiędzy płaszczyzną montażu felgi (przylegania felgi do piasty) a płaszczyzną symetrii felgi.
5. Otwór centralny: średnica środka felgi, w którym mieści piasta.

Jeśli znasz rozstaw, otwór centralny, liczbę otworów i offset Twoich oryginalnych felg, możesz swobodnie użyć naszego wyszukiwania po wymiarach

Jeśli nie masz tych danych, nie ma problemu, posiadamy bazę danych, która zawiera wszystkie właściwości w zależności od samochodu. Możesz wybrać tutaj Twój samochód. Nasza strona poda Ci wszystkie felgi posiadające dobre właściwości według homologacji konstruktorów, jednoczośnie dla Twoich felg przednich, jak i tylnych.

Przy wyszukiwaniu możesz poznać właściwy rozmiar felg homologowanych do Twojej pojazdu. Możesz potem wykonać wyszukiwanie po rozmiarze zachowując warunki ci-dessous

Warunki do spełnienia

Możesz swobodnie wybrać rozmiar felgi innej niż ta w Twoim samochodzie. Jednak są kilka zasad:

  • Ta sama liczba otworów i ten sam rozstaw: Twoja felga jest przymocowana za pomocą śrub. Tak więc, liczba otworów na nowej feldze musi być dokładnie taka, jak na Twojej obecnej feldze.To rozmieszczenie charakteryzuje liczba otworów i dystans międzu dwoma przeciwległymi otworami (rozstaw).
  • Otwór środkowy taki sam lub wiekszy: otwór środkowy to miejsce, gdzie będzie założona piasta Twojej felgi. Tak więc, ten otwór musi być większy lub taki sam jak średnica piasty, w przeciwnym wyparku felga nie będzie mogła być zamontowana. Czasami, kiedy rozmiar otworu centralnego jest zalecony przez konstruktora, możesz czuć uciążliwe wibracje podczas jazdy. Aby temu zaradzić, dostarczamy felgi razem z pierścieniami centrującymi pozwalającymi "zatkać" przerwę pomiędzy piastą a otworem centralnym Twojej felgi.
  • Ten sam offset: offset jest znaczący, ponieważ definiuje pozyję felgi w stosunku do osi. Offset jest zbyt ważną właściwością, Twoja felga ryzykuje dotknięcie środka osi i systemu hamowania. Zbyt słaby offset spowoduje, że Twoja felga wypadnie i dotknie karoserii. Idealny offset zależy od pojazdu.