Wyszukaj wg rozmiaru

Chcę kupić opony z osłoną obręczy

Opony z osłonami obręczy mają na ścianie bocznej jedno z następujących oznaczeń:

 • RFP, czyli Rim Fringe Protector
 • FP, czyli Fringe Protector
 • MFS, czyli Maximum Flange Shield
 • FR, czyli Felgen Ripen
 • FSL, czyli Felgenschutzleiste
 • ML, czyli Mit Leiste

Są one często montowane w oponach niskich, ponieważ felgi są wówczas bardziej niż w przypadku opon konwencjonalnych podatne na uderzenia.

Ich cena jest zazwyczaj nieco wyższa, niż cena opon niewyposażonych w osłony. Należy spodziewać się ceny wyższej o mniej więcej od 10% do 15%.

Gdzie znaleźć opony z osłoną obręczy?

Dysponujemy ponad 5000 artykułów o tej specyfice. Oto lista najbardziej popularnych modeli z osłonami obręczy.

 • Michelin Pilot Sport 4
 • Michelin Pilot Super Sport
 • Pirelli Scorpion Verde
 • Pirelli Pzero
 • Goodyear EfficientGrip Performance
 • Goodyear UltraGrip 8 Performance
 • Continental PremiumContact 6
 • Continental SportContact 6
 • Dunlop Sport Maxx RT2
 • Dunlop SP Winter Sport 3D
 • Bridgestone Potenza RE050A Ecopia
 • Bridgestone Blizzak LM001
 • Sava Intensa UHP 2
 • Falken Azenis FK510
 • Hankook Ventus V12 EVO2 K120
 • Kleber Quadraxer 2
 • Kleber Krisalp HP3

Najpopularniejsze wymiary:

Opony z obręczą ochronną są bardzo przydatne dla niektórych kategorii pojazdów. Mają one specyficzne cechy, które czynią je szczególnie praktycznymi i funkcjonalnymi. Czy chciałbyś wyposażyć swój SUV lub inne pojazdy w te innowacyjne opony? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. W tym przewodniku podajemy praktyczne porady, które pomogą Ci dokonać dobrego wyboru spośród wielu modeli opon z obręczą ochronną z naszego katalogu.

Jakie są cechy opon z obręczą ochronną?

Opony z obręczą ochronną to wyposażenie, które charakteryzuje się grubsza obręczą niż w przypadku klasycznych opon. Miejsce styku tych typów opon z obręczą pojazdu jest wyposażone w bardzo wzmocnioną warstwę gumy. Są one rozpoznawalne dzięki tej cech. Specjalne oznaczenie pozwala również na ich rozpoznanie spośród innych typów opon. Ta wzmianka zwykle różni się od producenta do producenta.

Poniższa tabela zawiera oznaczenia, które najczęściej spotykamy, jeśli chcemy kupić opony z obręczą ochronną od dużych marek.

Wzmianka

CPJ

FR

FP

FSL

RG

MFS

RFP

RPB

RP

Znaczenie

Cordon de Protection de Jante

Flange Rim

Fringe Protector

Felgensch-utzleiste

Rim Guard

Maximum Flange Shield

Rim Flange Protector

Rim Protection Bar

Rim Protector

Producent(y) używający

Michelin

Continental, Semperit

Michelin, Goodyear

Bridgestone, Pirelli

Bridgestone

Dunlop, Falken

Goodyear, Yokohama, Avon

Yokohama

BFGoodrich, Hankook

Ponadto, na rynku, opony wyposażone w obręcz ochronną są nieco droższe (o 10 do 15% średnio) niż standardowe modele o tych samych wymiarach.

Jakie są zalety opon z obręczą ochronną?

Jak sama nazwa wskazuje, opona z obręczą ochronną pozwala na zachowanie integralności obręczy, na której jest montowana. W rzeczywistości, podczas jazdy po mieście, nie jest rzadkością, że opony ślizgają się po krawężniku lub innej twardej powierzchni po złym manewrze. W przypadku klasycznych opon, które są montowane na samochodach, tego typu incydenty zwykle powodują ścieranie lub lekkie deformacje obręczy. Jeśli nic nie zostanie zrobione, może to prowadzić do poważniejszych problemów w dłuższej perspektywie: na przykład do ogólnej korozji. Wyposażając swój pojazd w opony z obręczą ochronną, zabezpieczasz się przed tymi problemami. W przypadku tarcia kół o krawężnik, to wzmocnione gumy będą absorbować uderzenia, a nie twoja obręcz.

Wzmocniona obręcz gumowa chroni również twoje opony podczas jazdy po nierównych powierzchniach i zapewnia lepszy komfort jazdy. Zmniejsza ryzyko pęknięć i wybrzuszeń spowodowanych nagłymi i nadmiernymi uderzeniami między obręczą a oponą. W rezultacie, twoje koła będą trwać dłużej niż z standardowymi oponami bez obręczy.

Na jakich typach opon jest obecna obręcz ochronna?

W zasadzie, wszystkie typy opon mogą mieć wersje z wzmocnioną obręczą. Obecność wzmocnienia z gumy nie ma wpływu na inne cechy opony i jej wydajność. Jednak w praktyce, niektóre typy opon potrzebują tej ochrony bardziej niż inne. Dotyczy to zwłaszcza opon o niskim profilu.

Opony o niskim profilu to akcesoria samochodowe, które mają bardzo niski stosunek wysokość boku/szerokość sekcji (poniżej 50%). Są one cenione przez wielu kierowców, ponieważ pozwalają na dobre odczucia podczas jazdy. Jednak ze względu na ich szczególne wymiary, koła są bardzo podatne na uderzenia i wpływy. Narażają również obręcz na większe lub mniejsze uszkodzenia w przypadku zderzenia z twardą powierzchnią.

Z drugiej strony, jeśli zwykle używasz opon o wysokim profilu (standardowej wielkości), nie będziesz naprawdę potrzebował obręczy ochronnej. Powód jest prosty: w najszerszym punkcie, guma opon o wysokim profilu wystaje poza kontur obręczy, zapewniając jej dobrą ochronę przed uderzeniami.

Jednak na rynku można znaleźć opony "wysokiej wielkości" z obręczami ochronnymi.

Jakie elementy należy przeanalizować przed wyborem opon?

Aby wybrać swoje opony z obręczą ochronną, oto kilka elementów, które musisz wziąć pod uwagę.

Typ obręczy

Nie wszystkie opony z obręczą ochronną mają ten sam typ obręczy. Niektóre modele mają obręcz z kordonem, podczas gdy inne jej nie mają. Jaka jest różnica między tymi dwoma typami obręczy?

Jak sama nazwa wskazuje, opona z obręczą ochronną z kordonem ma gumę, która wystaje na zewnątrz w miejscu styku z obręczą. Ta guma jest dobrze widoczna i rozciąga się na całym obwodzie opony. To jest najbardziej rozpowszechniony model.

Opony z obręczą ochronną bez kordonu są natomiast wyposażone w wzmocnienie wzdłuż ich wewnętrznego obwodu. Ta wzmocniona obręcz jest prawie równoległa do konturu obręczy (wystaje z niej bardzo nieznacznie).

Oba typy obręczy zapewniają optymalną ochronę opon i obręczy twojego pojazdu. Ale dla większego bezpieczeństwa, zalecamy wybór modeli z kordonem.

Jeśli natomiast chcesz zainstalować kołpaki na swoich obręczach, jednocześnie maksymalnie je chroniąc, możesz wybrać opony z wewnętrznym wzmocnieniem.

Marka

Nie wszystkie opony z obręczą ochronną dostępne na rynku oferują te same osiągi. Aby mieć pewność, że otrzymasz sprzęt najwyższej jakości, wybierz produkty dużych marek znanych z ich know-how. Na Oponylider.pl masz dostęp do szerokiej kolekcji opon z obręczą ochronną wysokiej jakości. Dystrybuujemy produkty najbardziej prestiżowych producentów opon: Michelin, Pirelli, Goodyear, Continental, Dunlop, Bridgestone, Falken, Hankook, Kleber

Oprócz tych renomowanych producentów, mamy również bardzo wydajne opony innych, mniej znanych marek. Z pewnością znajdziesz więc w naszym katalogu to, co Ci odpowiada, niezależnie od Twojego budżetu i potrzeb.

Jak zamontować moje opony z obręczą ochronną?

Nie musisz się martwić o montaż swoich opon z obręczą ochronną kupionych na Oponylider.pl. Mamy partnerów garażowych na całym terytorium, którzy mogą zamontować opony przeznaczone do ochrony obręczy wysokiej jakości na tylnej drodze lub przednim kole. Wystarczy wybrać najbliższego partnera podczas składania zamówienia, a my dostarczymy Twoje wyposażenie i akcesoria na jego adres. Po otrzymaniu zamówienia skontaktuje się z Tobą, aby ustalić termin spotkania.

Wybierz więc bez zwłoki z naszego katalogu i skorzystaj z najlepszych cen na rynku, aby odpowiednio wyposażyć swój pojazd i chronić jego obręcze.

LiveChat
Whatsapp Messenger