Wyszukaj wg rozmiaru
Opony Falken samochodowe

Opony Falken

Opony Falken wykonywane są przez Sumitomo Rubber Industries w Japonii we współpracy z amerykańskim wytwórcą opon – Goodyear. Pierwsza opona Falken została wykonana w 1983 r. i zdobyła w sektorze opon pneumatycznych uznanie za swoje osiągi i innowacyjność. Falken oferuje opony wysokiej klasy, które w pełni zaspokoją Twoje wymagania. Producenci firmy Falken rozwijają swoje produkty, aby zaoferować klientom doskonały stosunek jakości do ceny.

Wszystkie opony Falken mieszczą się w kategorii opon sportowych i cieszą się niezwykle dobrą opinią dzięki dużemu zaangażowaniu tej firmy w sporty samochodowe. W firmie Falken produkcja podlega najbardziej wymagającym normom jakości. Wszystkie zakłady posiadają certyfikat jakości wg normy ISO 9001. Jeśli chodzi o fabryki należące do grupy Sumitomo, posiadają one certyfikat jakości wg normy ISO 14001 w systemie zarządzania środowiskowego.

Najczęściej sprzedawane profile

Samochodowe / Osobowe

4x4 / SUV

Całoroczne

Dostawcze / Furgonetki

Technologie tej marki Falken

Cichy Rdzeń

Cichy Rdzeń
To są opony, które stanowią główne źródło hałasu w pojeździe. Dźwięk emitowany przez toczenie przewyższa ten z silnika czy aerodynamiki. Jest to spowodowane wibracją powietrza zawartego w oponach, poprzez zjawisko rezonansu. Inżynierowie z FALKEN opracowali koncept oparty na pianie poliuretanowej, która pozwala na eliminację tego uciążliwego hałasu. Dzięki warstwie wyściełającej wnętrze opony, wibracje są redukowane, podobnie jak hałas, który jest nawet o dziesięć decybeli niższy. Ta bardzo wytrzymała technologia działa przez cały okres eksploatacji opony, nie wpływając na jej wydajność.

4D-NANO DESIGN

4D-NANO DESIGN
Od opon oczekuje się trzech podstawowych cech: bezpieczeństwa, niskiego oporu toczenia i trwałości. Zespoły Sumitomo Rubber Industries Ltd. podjęły zaawansowane badania w dziedzinie struktury molekularnej opony, aby zoptymalizować jej wydajność. W swoich pracach używali akceleratorów cząstek i oprogramowania do symulacji. Dzięki temu mogli obserwować, z dokładnością do nanometra, strukturę molekularną elementów gumowych, które wchodzą w skład opon. Ich analizy skupiły się przede wszystkim na generowaniu ciepła w oponie i sposobach jego kontrolowania. Synonimem straty energii, a tym samym oporu toczenia, ale także niepotrzebnego zużycia paliwa, jest ciepło, które jest jednym z przedmiotów ich prac. Te precyzyjne badania na poziomie struktury molekularnej doprowadziły do rozwoju zaawansowanej technologii 4D-Nano Design, która poprawia wydajność opony w przypadku deszczu, ale także obniża zużycie paliwa nawet o pięć procent w porównaniu do typowych kategorii opon.

NEO-T01

NEO-T01
FALKEN niedawno opracował technologię stosowaną w produkcji opon o bardzo wysokiej precyzji do jazdy na płasko. W tym systemie o nazwie NEO-T01, każda opona jest projektowana na bazie metalowego rdzenia zwanej "former". Ma ona dokładny rozmiar i kształt końcowej opony. Specyfika tego procesu polega na zastosowaniu techniki "taśmy", która polega na owijaniu części opony, bieżnika i boku, bez nakładania się ani łączenia. Podczas wulkanizacji nie odnotowuje się żadnych deformacji, a wszystkie materiały są montowane w sposób zautomatyzowany i skomputeryzowany. System produkcji NEO-T01 jest synonimem regularności w produkcji seryjnej opon premium, a co za tym idzie, wyższej jakości.
LiveChat
Whatsapp Messenger