Wyszukaj wg rozmiaru

Chcę kupić opony do skuterów

OponyLider.pl oferuje bardzo szeroki wybór ogumienia w kategorii "opony do skuterów". Monitorujemy na bieżąco ceny konkurentów i systematycznie dostosowujemy się do najniższych cen, aby zapewnić najbardziej atrakcyjną ofertę.

Bezpłatna dostawa już począwszy od pierwszej opony do skuterów zakupionej na naszej stronie.

Jakie są najlepsze opony do skuterów?

 • Michelin City Grip
 • Bridgestone Battlax scooter
 • Pirelli Diablo Scooter
 • Dunlop Scootsmart
 • Heidenau K66
 • Heidenau K66 M+S Snowtex
 • Bridgestone Hoop B02 Pro
 • Bridgestone Battlax TH01
 • Metzeler Feelfree

Najpopularniejsze wymiary:

Opony do skuterów mają tendencję do szybkiego zużywania. Dlatego ważne jest, aby dobrze je wybrać, aby móc z nich korzystać przez długi czas. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszych opon do skutera? Jak je konserwować? Poniżej znajdują się praktyczne porady od Oponylider.pl.

Dlaczego warto starannie wybierać opony do skutera?

W przeciwieństwie do innych typów motocykli dwukołowych, skuter jest przeznaczony do jazdy po mieście. Komfort kierowcy jest więc tym, co najbardziej martwi producentów. Aby to osiągnąć, każdy aspekt pojazdu, włącznie z designem kół, został przemyślany z pomysłowością. To dlatego wymiary opon do skuterów są znacznie mniejsze niż wymiary kół motocykli klasycznych. Jednak, mimo że ta cecha pozwala kierowcy czuć się bardziej komfortowo na drodze, może szybko stać się przeszkodą, gdy opony zaczynają się zużywać. Co więcej, jeśli opony Twojego skutera nie są dobrej jakości, będziesz miał trudności z jazdą w czasie deszczu.

Dlatego ważne jest, abyś starannie wybierał opony do skutera. Powinieneś kierować się jakością, a nie ceną opon. Jednym z najlepszych sposobów na to jest wybór opon znanych marek: Michelin, Dunlop, Pirelli, Bridgestone, Metzeler… Wybierając opony tych prestiżowych producentów dostępne na Oponylider.pl, masz pewność, że otrzymasz części o najwyższej jakości, które posłużą Ci przez długi czas.

Oprócz marki, istotne są również inne kryteria, które należy wziąć pod uwagę, aby znaleźć opony odpowiednie do Twojego pojazdu dwukołowego.

Opony do skuterów: uwzględnienie wymiarów przy wyborze

Zanim wybierzesz jakiekolwiek opony, musisz przede wszystkim znać wymiary, które pasują do Twojego skutera. Jeśli nie możesz sprawdzić wymiarów na oryginalnym zestawie, możesz je znaleźć w instrukcji obsługi skutera.

Należy zauważyć, że obie felgi skutera mają różne średnice, a więc wymiary opon również nie są takie same. Jeśli weźmiemy na przykład Honda Forza (jeden z najczęściej sprzedawanych skuterów we Francji), wymiary opon wynoszą 120/70-15 z przodu i 140/70-14 dla tylnej koła.

Pierwsza liczba w każdym oznaczeniu oznacza zalecaną przez producenta szerokość sekcji. Tak więc, w przypadku Forza, zalecana szerokość wynosi 120 mm z przodu i 140 mm z tyłu. Jednak możliwe jest użycie szerszych opon, o ile nie ocierają one o ramę Twojego pojazdu. Z drugiej strony, węższe opony mogą pogorszyć osiągi skutera. Nie wahaj się zasięgnąć informacji u swojego mechanika przed wyborem opon o alternatywnym rozmiarze.

Jeśli chodzi o drugą liczbę, odpowiada ona za stosunek między wysokością a szerokością sekcji opon. W przypadku Honda Forza, normalna wysokość powinna wynosić 70% szerokości. Na koniec, liczby 15 z przodu i 14 z tyłu oznaczają wewnętrzną średnicę opon.

Te wymiary różnią się od skutera do skutera. Pamiętaj, że zalecenia projektanta muszą być przestrzegane, jeśli chcesz jeździć bezpiecznie. W rzeczywistości, znaczna zmiana rozmiaru opon może wpływać na maksymalną prędkość Twojego skutera, a nawet na jego zużycie paliwa.

Znajomość indeksów obciążenia i prędkości

Tak jak wymiary, indeksy obciążenia i prędkości są informacjami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze opon do skutera. Pierwszy wskazuje maksymalne obciążenie, które opona może wytrzymać.

Jeśli chodzi o wskaźnik prędkości, jest to kod alfabetyczny, który pozwala oszacować maksymalną prędkość, jaką można osiągnąć na Twojej oponie. Na przykład, indeks K na gumie oznacza, że może ona jeździć z prędkością mniejszą lub równą 110 km/h.

Aby dowiedzieć się, jakie indeksy obciążenia i prędkości powinieneś wybrać, najlepszym rozwiązaniem jest odwołanie się do oryginalnej opony.

Wybór opon w zależności od warunków pogodowych

Dla bezpiecznej i komfortowej jazdy z dobrą przyczepnością do drogi, powinieneś wybierać opony do skutera w zależności od pory roku. Do wyboru mamy:

 • Opony do skuterów na lato;
 • Opony do skuterów na zimę;
 • Opony do skuterów na 4 pory roku lub opony całoroczne.

Jak wskazuje ich nazwa, opony letnie są przeznaczone do jazdy po suchych nawierzchniach w okresie letnim. Te opony są często bardzo trwałe, jeśli są dobrze konserwowane.

Jeśli chodzi o opony zimowe (często oznaczone jako M+S), są one przeznaczone do użytku kiedy temperatura spada poniżej 7 °C. Guma jest miękka i pozwala uniknąć poślizgu na mokrej lub zaśnieżonej nawierzchni. Zauważ, że ten typ opon jest mniej wytrzymały niż pierwszy, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do jazdy po mieście.

Chociaż nie jest tak wydajny jak opona zimowa lub letnia, opona na 4 pory roku jest wyborem, jeśli nie chcesz zmieniać kół między sezonami. Może jeździć po suchym, zaśnieżonym lub mokrym podłożu.

Gdzie kupić opony do skutera?

Kiedy już wiesz, jakiego typu opony do skutera potrzebujesz, pozostaje tylko znaleźć miejsce sprzedaży. Do tego celu istnieje kilka opcji:

 • Zakup w sklepie należącym do marki;
 • Zakup w sklepie stacjonarnym specjalizującym się w sprzedaży części zamiennych wielu marek;
 • Zakup online.

Pierwsza opcja może być praktyczna, jeśli masz już swoje preferencje markowe. W takim przypadku wystarczy udać się do najbliższego sklepu Michelin lub Kenda (w zależności od Twojego wyboru), wyposażonego w informacje o oponach do skuterów, które szukasz. Jednak koszt zakupu może być wysoki.

Druga i ostatnia opcja mają wiele wspólnego. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i na stronach e-commerce, możesz wybierać spośród wielu marek. Jednak zakup online jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, jeśli weźmiemy pod uwagę liczne korzyści, jakie oferuje.

Na początek, strony sprzedające opony online oferują szeroką gamę produktów różnych marek. Na Oponylider.pl, oferujemy Ci ponad 200 marek opon, od najpopularniejszych po mniej znane szerokiej publiczności. Dostarczamy Ci wszystkie informacje, które potrzebujesz, aby porównać różne marki przed złożeniem zamówienia. Kupowanie opon online pozwala Ci również zaoszczędzić pieniądze. W Oponylider.pl, stale monitorujemy ceny naszych konkurentów, aby oferować Ci najniższe ceny na rynku.

Oprócz dostępu do produktów wielkich marek, inną zaletą zakupów online jest możliwość zamówienia i dostawy gdziekolwiek. Kurierzy Oponylider.pl są dostępni w ciągu maksymalnie 72 godzin, niezależnie od miejsca zamieszkania we Francji. W zależności od Twoich potrzeb, możemy również skontaktować Cię z lokalnym centrum montażu, aby wymiana Twoich opon do skutera była wykonana zgodnie z zasadami sztuki.

Jak prawidłowo konserwować opony do skutera?

Zużycie bieżnika jest głównym wrogiem opon skutera. Aby przedłużyć żywotność tych ostatnich, należy podjąć pewne środki ostrożności. Jak to zrobić?

Wyważanie opon podczas montażu

Często zdarza się, że osoby prywatne samodzielnie wymieniają swoje koła, nie korzystając z usług profesjonalisty. Oczywiście, jest to rozwiązanie, które pozwala Ci zaoszczędzić, ale najmniejszy błąd może Cię dużo kosztować. Na przykład, jeśli wyważanie jest źle wykonane, Twoje opony szybko się zużyją i będziesz musiał wymienić je ponownie po kilku miesiącach. Dlatego istotne jest, aby to ustawienie było bardzo dobrze wykonane podczas montażu, jeśli chcesz korzystać z nowych kół przez długi czas.

Po zamontowaniu opon, radzimy również jeździć ostrożnie przez pewien czas, aby opony mogły się skutecznie dotrzeć. W rzeczywistości, nowe opony są mało stabilne. Dlatego należy jeździć około 50 do 200 kilometrów, zanim osiągną optymalny poziom wydajności.

Częste dostosowywanie ciśnienia powietrza w Twoim sprzęcie

Poziom ciśnienia powietrza wpływa na żywotność opon i nawet na przyczepność do drogi. Jeśli ciśnienie jest niewystarczające, maksymalna prędkość Twojego skutera będzie zmniejszona, co spowoduje wysokie zużycie energii. W takim przypadku, zużycie opon będzie bardzo szybkie. Dla przypomnienia, zaleca się pompowanie opon z ciśnieniem od 1,9 do 2,5 bara dla przednich i od 2,5 do 2,9 bara dla tylnych (w zależności od typu skutera).

Ciśnienie powietrza w oponach skutera szybko maleje podczas użytkowania. Pamiętaj więc, aby regularnie sprawdzać ten czynnik po przejechaniu długich dystansów.

Co należy zapamiętać o oponach skutera?

Jazda na gładkich oponach skutera jest naruszeniem Kodeksu Drogowego. Zwiększają one również odległość hamowania. Jeśli zauważysz, że Twoje koła są zużyte, wymień je jak najszybciej. W katalogu Oponylider.pl znajdziesz różne modele i marki nowych opon, które pasują do wymiarów Twojego pojazdu dwukołowego i mają dobrą trwałość.

LiveChat
Whatsapp Messenger