Wyszukaj wg rozmiaru

Chcę kupić opony do quadów homologowane do jazdy drogowej

OponyLider.pl oferuje bardzo szeroki wybór ogumienia w kategorii "opony do quadów homologowane do jazdy drogowej". Monitorujemy na bieżąco ceny konkurentów i systematycznie dostosowujemy się do najniższych cen, aby zapewnić najbardziej atrakcyjną ofertę.

Bezpłatna dostawa począwszy od 2 opon zakupionych na naszej stronie.

Jakie są najlepsze opony do quadów homologowane do jazdy drogowej?

 • Maxxis M-932 Razr
 • Maxxis MU-01 Zilla
 • Maxxis M-917 Bighorn
 • Maxxis M-933 Razr 2
 • Maxxis MU-10 Bighorn 2
 • Sun f A033
 • Sun f A043
 • Artrax AT-1206 MX Trax Racing
 • Kenda K530 Pathfinder
 • Kenda K587 Bearclaw HTR
 • Kenda K572 Road GO
 • ITP Holeshot XCR

Najpopularniejsze wymiary:

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojego quada, przede wszystkim musisz wybrać dobre opony. Rzeczywiście, jazda po miejskich drogach na oponach off-road przeznaczonych do nierównych szlaków jest niewygodna i niebezpieczna. Aby korzystać z quada na drodze, potrzebujesz opon homologowanych na otwarte drogi. Są one różne od innych opon pod wieloma względami. Odkryj w tym przewodniku nasze ekspertów porady, jak znaleźć opony dobrej jakości.

Jakie są cechy opon quad homologowanych do jazdy po drogach?

Jak wskazuje nazwa, opona quad homologowana do jazdy po drogach jest przystosowana do poruszania się po drogach publicznych. Ten typ opony jest podobny do klasycznych opon samochodowych. Chociaż nie jest bardzo bieżnikowany (w przeciwieństwie do tych, które znajdują się na quadach sportowych), jest doskonale przystosowany do asfaltu i jego rowki są zoptymalizowane do łatwego odprowadzania wody z drogi. Natomiast nie nadaje się do ekstremalnych tras. Oponę homologowaną do jazdy po drogach rozpoznaje się po oznaczeniu E4 na bokach.

Oprócz opon specjalnie zaprojektowanych do jazdy po drogach, można znaleźć inne, które są "wszechstronne" i czasami homologowane do jazdy po drogach. W przeciwieństwie do pierwszych, te ostatnie są mniej skuteczne. Ponieważ są one przeznaczone zarówno do jazdy w mieście, jak i na ekstremalnych szlakach, ich osiągi na drodze są średnie. Są one stworzone, aby umożliwić Ci legalne dotarcie do trasy.

Dlaczego wybrać opony quad homologowane do jazdy po drogach?

Modele opon quad, które otrzymały homologację do jazdy po drogach, oferują doskonałe doświadczenie z jazdy i optymalne odległości hamowania. Przyczynia się to do bezpieczeństwa na drogach. Ponadto, pozwala to na poruszanie się po drogach publicznych bez ryzyka mandatu lub unieruchomienia pojazdu.

Ponadto, ubezpieczenie weźmie pod uwagę ten kryterium przy wypłacie odszkodowania w przypadku wypadku. Firmy ubezpieczeniowe uważają, że jesteś jedynym odpowiedzialnym za swój wypadek, gdy jeździsz po drodze otwartej dla ruchu na niezgodnych oponach.

Kiedy należy wymienić oponę quad homologowaną do jazdy po drogach?

Opony są jedynymi punktami kontaktu między pojazdem a podłożem. Ale pomimo ich znaczenia, często są one zaniedbywane aż do momentu, gdy wystąpi znaczna awaria. Aby dobrze prowadzić quad drogowy na Diesel lub benzynę, musisz być czujny, aby wiedzieć, czy nadszedł czas na wymianę opon, czy nie. Niektóre nieprzewidziane sytuacje, takie jak przebicie, zmuszają do wymiany opon. Jeśli jest możliwość ich naprawy, nie zawsze jest to oczywiste. Jeśli bok opony jest rozerwany, jedyną opcją jest wymiana, ponieważ w tym przypadku nie można przeprowadzić naprawy.

Oprócz awarii, zużycie opon może zmusić do ich wymiany. W miarę upływu kilometrów, bieżniki opon powoli się zużywają aż do zniknięcia. Jazda na oponach w ekstremalnym stanie zużycia naraża na poważne ryzyko. Rzeczywiście, im bardziej opony quad są zużyte, tym mniej jest idealna przyczepność. Najmniejszy poślizg może spowodować wypadek. Według Kodeksu Drogowego, limit zużycia, którego nie należy przekraczać, wynosi 1,6 mm. Jeśli guma osiągnie ten poziom, ryzykujesz mandat w przypadku kontroli drogowej. Narażasz się również na niebezpieczeństwo.

Znajomość wymiarów kół do wyboru opon quad

Aby twoje opony były idealnie przystosowane do jazdy po drogach, muszą one spełniać wymiary zalecane przez projektanta quada. Wystarczy sprawdzić informacje podane na boku oryginalnej opony. Zazwyczaj wymiary (w calach) są podane w tym formacie: Wysokość X Szerokość - Średnica obręczy. Te ostatnie różnią się w zależności od tego, czy opony są z przodu czy z tyłu.

Weźmy na przykład Honda TRX250R. Opony, które są zalecane dla tego typu quada, mają wymiary 20x10-9 dla tyłu i 22x7-10 dla przodu.

Na oponach podane są nie tylko wymiary. Znajduje się tam również liczba warstw/plys. Zazwyczaj waha się od 2 do 8 i wskazuje na poziom sztywności sprzętu lub grubość boku. Wysoka liczba warstw oznacza solidność i odporność na rozerwania. Jednak w tym przypadku opony będą mniej komfortowe dla użytkownika.

Jeśli chodzi o opony do quadów homologowanych do jazdy po drogach z niską liczbą warstw, są one bardzo elastyczne i łatwo odbijają się od drogi z deformacjami. Jednak nie są wcale sztywne. Te typy opon źle znoszą uderzenia. Są stale narażone na ryzyko rozerwania.

Czy można zmienić oryginalne wymiary?

Z jednego czy innego powodu, możesz być skuszony poprawą prowadzenia quada, aby poprawić doświadczenie z jazdy. W takim przypadku, zmiana oryginalnych wymiarów opon jest najlepszym rozwiązaniem. Jest to możliwe, o ile nie dodamy więcej niż 2 jednostek wysokości i 1 jednostki szerokości. Powyżej tych wymiarów, opony mogą ocierać o ramę pojazdu. Tak więc, jeśli zalecane wymiary to 22x7-10, możesz zamontować opony o wymiarach 24x8-10 na swoich felgach.

Ryzyko braku równowagi jest częste, gdy zmieniamy wymiary opon. Aby to ograniczyć, nie należy zmieniać wymiarów tylko jednej opony przedniej lub tylko jednej opony tylnej, niezależnie od typu pojazdu.

Bieżniki: ważne kryterium przy wyborze nowej opony do quada

Formy bieżników, na rynku znajduje się setki. W większości przypadków użytkownicy wybierają je ze względu na ich wygląd. Jednak wybór nowej opony nie powinien ograniczać się do wyglądu bieżnika lub estetycznej formy bieżników.

Aby w pełni korzystać z możliwości swojego pojazdu, opony muszą łatwo odprowadzać wodę, kamienie, błoto lub śnieg, które do nich przenikają. Jest to możliwe tylko z dobrze rozmieszczonymi bieżnikami.

Kupuj najlepsze opony od uznanych marek

Z powodu imponującej liczby gam i marek opon quad, wybór nie jest prosty. Aby zwiększyć swoje szanse, wybierz jedną z dużych marek, które już się sprawdziły. Zakup produktu od dobrze znanego producenta jest gwarancją dobrej jakości.

Aby kupić opony quad homologowane do jazdy po drogach, które mają dobrą trwałość, Maxxis jest jedną z najlepszych marek. Są też inni poważni producenci, tacy jak Sun F, Kenda, Artrax i Innova. Duro również należy do marek oferujących bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Kup swoje opony do quada drogowego na Oponylider.pl

Kupowanie online części zamiennych jest możliwe dla wszystkich marek quadów. Oponylider.pl oferuje wiele korzyści, zaczynając od praktyczności oferowanych usług. Dzięki naszej platformie, nie musisz już wychodzić z domu aby wymienić swoje opony quad homologowane do jazdy po drogach. Jeśli produkt jest dostępny, od zamówienia do dostawy, proces zakupu jest płynny i szybki.

Dodatkowo, koszt naszych produktów jest niższy niż w sklepach stacjonarnych. Rzeczywiście, można zaoszczędzić do 30% jeśli kupisz na Oponylider.pl zamiast w punkcie sprzedaży stacjonarnym.

Z katalogiem zawierającym prawie 200 różnych marek, dajemy Ci możliwość znalezienia opony swojego wyboru w kilka kliknięć.

Ponadto, współpracujemy z wieloma warsztatami samochodowymi zlokalizowanymi w całej Francji. Jeśli chcesz, doświadczony profesjonalista z doświadczeniem w montażu opon może interweniować na naszą rekomendację po dostawie, czy jesteś w Nîmes, Paryżu, Lyonie, Tuluzy, Rennes, Marsylii, Caen, Nicei czy innych miastach we Francji. Nasi partnerzy mogą również przeprowadzić naprawy na twoim quadzie, jeśli jest to konieczne.

Jak zwiększyć żywotność opon quad?

Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego jest utrzymanie optymalnego ciśnienia powietrza w oponach twojego pojazdu czterokołowego. Rzeczywiście, ciśnienie opon, czy są one nowe czy nie, ma znaczący wpływ na prowadzenie i napęd pojazdu. W przypadku niedopompowania, osiągi pojazdu są zmniejszone, zwłaszcza na zakrętach, a zużycie paliwa wzrasta. W przeciwnym razie, twoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych użytkowników drogi są zagrożone.

Nadmuchane opony mają złą przyczepność do podłoża i uniemożliwiają bezpieczną jazdę. W rezultacie, zużywają się szybko i mogą pęknąć bez ostrzeżenia. Przypominamy, że wymagane ciśnienie powietrza dla homologowanych modeli wynosi od 0,4 do 0,9 bara.

Jeśli często korzystasz z pojazdu, sprawdź poziom ciśnienia powietrza co miesiąc. W przeciwnym razie, sprawdzenie może odbyć się za każdym razem, gdy chcesz wyjechać na wycieczkę.

Opony quad homologowane do jazdy po drogach różnią się od innych typów opon swoją elastycznością i komfortem, który oferują kierowcom. Jeśli chcesz wymienić opony swojego pojazdu terenowego i kupić opony, które będą dobrze ciągnąć na jezdni, nie wahaj się skonsultować z katalogiem Oponylider.pl, specjalisty w sprzedaży opon online. Dzięki temu, nawet gdy nie jesteś poza drogą, będziesz mógł cieszyć się optymalnym doświadczeniem z jazdy. Koszty wysyłki są pokrywane przy zakupie co najmniej 2 identycznych opon.

LiveChat
Whatsapp Messenger