Wyszukaj wg rozmiaru

Chcę kupić opony do quadów do jazdy terenowej

OponyLider.pl oferuje bardzo szeroki wybór ogumienia w kategorii "opony do quadów do jazdy terenowej". Monitorujemy na bieżąco ceny konkurentów i systematycznie dostosowujemy się do najniższych cen, aby zapewnić najbardziej atrakcyjną ofertę.

Bezpłatna dostawa począwszy od 2 opon zakupionych na naszej stronie.

Jakie są najlepsze opony do quadów do jazdy terenowej?

  • Maxxis Big Horn
  • Sun F A-033
  • Innova Mud Gear
  • Carlisle ACT
  • Artrax Countrax

Najpopularniejsze wymiary:

Quady użytkowe są zazwyczaj cięższe niż quady typu torowego lub rekreacyjnego. Korzystają również z trudniejszych dróg. Z tych powodów, aby wybrać opony do quadów użytkowych, konieczne jest wybranie specyficznych modeli. Wśród nich, opony do quadów użytkowych/wszystkich dróg są odpowiednim wyborem. Czym się różnią? Jakie są najlepsze marki opon do quadów użytkowych? Oto przewodnik, który proponuje Oponylider.pl aby dowiedzieć się wszystkiego o oponach do quadów użytkowych/drogowych.

Konstrukcja opon

Opony do quadów użytkowych/wszystkich dróg muszą być w stanie ciągnąć ciężkie ładunki. Muszą również łatwo poruszać się po ekstremalnych drogach, miękkim, kamienistym lub błotnistym terenie. Dlatego ich bieżnik jest wyrzeźbiony w kształcie litery V, a bieżniki są znacznie większe w porównaniu do innych typów opon do quadów.

Dzięki wymiarom i kształtowi bieżników, opony do quadów użytkowych mają bardzo dużą przyczepność i zdolność do usuwania resztek. Dzięki temu mogą poruszać się po szlakach turystycznych i trudnych trasach bez problemu.

Jeśli chodzi o ich profil, zazwyczaj jest on zaokrąglony. Dzięki temu opony mają dużą stabilność na drogach w nachyleniu i dobrą odporność na trudne do pokonania drogi. Jednakże, aby pojazdy mogły również poruszać się komfortowo po drodze, poza trudnymi trasami, ten typ opon ma dość płaski profil, choć jest mniej płaski niż profil opon do quadów sportowych.

Ciśnienie potrzebne do opon quad

Ciśnienie potrzebne do pracy opon quad różni się w zależności od typu opony. Dla opon quad użytkowych, potrzebne jest ciśnienie pomiędzy 0,2 a 0,5 bara, podczas gdy dla innych modeli potrzebne są następujące wartości :

  • Ciśnienie pomiędzy 0,4 a 0,9 bara dla opon quad drogowych ;
  • Ciśnienie pomiędzy 0,4 a 0,7 bara dla opon quad sportowych ;
  • Ciśnienie pomiędzy 0,2 a 0,4 bara dla opon quad rekreacyjnych.

Jak interpretować oznaczenia na oponie quad użytkowej/drogowej ?

Aby kupić opony quad, które odpowiadają charakterystykom Twojego pojazdu, musisz odczytać wskazania, które znajdują się na modelu, który Cię interesuje i porównać je z modelem, którego obecnie używasz. Możesz przeczytać na przykład oznaczenie : 25 x 10 – 12 na bokach modelu. To reprezentuje jego wymiary. Pierwsza liczba odpowiada wysokości, druga szerokości opony, a trzecia wskazuje średnicę obręczy.

Znajdziesz tam również inne oznaczenia, takie jak E4, które wskazuje, że opona jest homologowana do jazdy po drogach. nPR (n reprezentuje liczbę) wskazuje liczbę warstw modelu. Dla opon quad użytkowych/wszystkich dróg, liczba warstw wynosi zazwyczaj 6, a niektóre modele mają 4. Możesz więc zobaczyć 6PR, lub 4PR.

Jeśli nie zidentyfikujesz poprawnie wymiarów swoich obecnych opon lub masz wątpliwości, nie wahaj się poprosić o radę zespołów Oponylider.pl.

Czy można zmienić wymiary opon quad użytkowego ?

Przy wyborze opon, ważne jest zawsze wybieranie egzemplarzy, których wymiary są dostosowane do średnicy obręczy pojazdu. Czasami, w rzadkich przypadkach, trzeba zmienić obręcz, aby pasowała do nowych opon, które chcesz zaadoptować.

Jednakże, nawet z obecnymi obręczami, można zmienić wymiary opon, które używasz. Większe wartości dla wysokości i szerokości kół mogą poprawić prowadzenie pojazdu.

Chcąc zmienić wymiary opon quad użytkowych/wszystkich dróg, zwiększaj w ten sam sposób przód i tył. Unikniesz w ten sposób nierównowagi, która może pogorszyć komfort jazdy i stanowić dla Ciebie zagrożenie.

Ponadto, przy zmianie wymiarów opon quad drogowych lub użytkowych, wiedz, że zazwyczaj obręcz toleruje plus lub minus 2 punkty dla wysokości, i 1 punkt dla szerokości. Jednakże, nawet przestrzegając tej zasady, upewnij się podczas montażu, że nowe koła nie dotykają elementów mechanicznych pojazdu użytkowego.

Na przykład, jeśli oryginalne wymiary to 25 x 8 – 12, możesz wybrać nowe modele o wymiarach 26 x 9 – 12.

Kiedy należy wymienić opony quad drogowe ?

Wiele znaków może wskazywać, że nadszedł czas na wymianę opon quad Twojego SSV terenowego lub maszyny rolniczej. Przebicie jest raczej rzadkie na tym typie kół. Ale bądź czujny na następujące oznaki zużycia.

Kiedy się zużywają, bieżniki opon quad stopniowo znikają. W rezultacie, podczas jazdy jest mniej przyczepności, co może być niebezpieczne. Jak w przypadku klasycznych opon, legalny limit zużycia wynosi 1,6 mm, jeśli Twój pojazd waży mniej niż 3,5 tony. Na wielu modelach, wskaźnik zużycia łatwo identyfikowalny przez napis TWI będzie przydatny do sprawdzenia stopnia zużycia bieżnika.

Oprócz zużycia bieżników, może się zdarzyć, że bok opony quad użytkowych/wszystkich dróg pęknie. W takim przypadku, konieczna jest wymiana, ponieważ żadna naprawa nie jest możliwa.

Wreszcie, wymień obie opony na tej samej osi, jeśli różnica zużycia między nimi jest zbyt duża (więcej niż 5 mm).

Jakie są najważniejsze marki opon quad użytkowych/wszystkich dróg ?

Ze względu na duże ciężary pojazdów, które muszą ciągnąć i trudne drogi, które muszą pokonywać, opony quad muszą być wysokiej jakości. Dlatego Oponylider.pl proponuje najlepsze opony wybrane z katalogów renomowanych marek.

Jedną z nich, która cieszy się dobrą renomą, jest Maxxis. Wśród naszych ofert znajdziesz bestseller tego producenta : Maxxis Big Horn. Ma on kątowe i dobrze rozstawione bieżniki, na bieżniku i ramionach. Ta konfiguracja pozwala mu doskonale radzić sobie w błotnistych obszarach lub na kamienistych drogach, utrzymując maksymalną trakcję pomimo przeszkód.

Sun F to inna wielka marka, której model A-033 jest bardzo popularny. Z agresywnymi, nie kierunkowymi rzeźbami, to wyjątkowa opona off-road, która oferuje maksymalną przyczepność do podłoża i płynną jazdę.

Katalog Innova oferuje również opony quad użytkowe/wszystkich dróg wysokiej jakości. Na błotnistych drogach, z wieloma przeszkodami, profil samoczyszczący Mud Gear od Innova oferuje na przykład dobre osiągi.

Możesz również wybrać marki takie jak Carlisle (z modelem ACT, All Condition Tire, homologowanym do jazdy po drogach) i Artrax (z oponą Countrax). Ci producenci oferują produkty, które mają dobry stosunek jakości do ceny.

Zleć montaż opon profesjonalistom

Oponylider.pl oferuje darmową wysyłkę od 2 identycznych opon kupionych, w ciągu 24-72 godzin. Aby pomóc Ci w łatwym montażu Twoich opon, mamy partnerstwa z około 100 warsztatami we Polska. Nie wszystkie potrafią montować opony quad, trzeba zaznaczyć filtr quad.

Dzięki naszej sieci partnerów, zazwyczaj możesz znaleźć centrum montażu opon w odległości mniejszej niż 5 km od Twojego domu w najlepszych cenach. Oferowane są również inne usługi przydatne do konserwacji Twojego pojazdu użytkowego, maszyny rolniczej lub quadu używanego do jazdy po błocie.

Oprócz samego montażu, profesjonalny mechanik upewni się również, że wykonuje wyważanie i montaż zaworów. Wyważanie jest obowiązkowe dla opon turystycznych, aby uniknąć wibracji. Ale dla opon quad, operacja jest zalecana tylko jeśli korzystasz z drogi. Dobrze wykonany montaż zaworów pozwala oponie utrzymać jej szczelność. Zawór jest również poddawany dużemu naciskowi podczas jazdy. Dlatego dobrze wykonany montaż zaworów jest ważny dla bezpiecznej jazdy.

Jak przedłużyć żywotność opon quad użytkowych/wszystkich dróg ?

SSV terenowe, pojazdy rolnicze i quady używane do jazdy po błocie są używane na drogach i szlakach w złym stanie. To przyspiesza zużycie opon. Jednakże, oprócz tego, długowieczność Twoich opon zależy od kilku parametrów, takich jak styl i prędkość jazdy, obciążenie, które opony muszą wytrzymać, i jakość gumy opon. Dlatego, nawet gdy wybierasz opony takie jak te, które sprzedaje Oponylider.pl, z gumą wysokiej jakości, nie przeciążaj swojego pojazdu.

Ważne jest również sprawdzanie ciśnienia w oponach co najmniej raz w miesiącu. Dobre ciśnienie pozwala uniknąć maksymalnie pęknięcia i przedwczesnego zużycia opon, a także utraty kontroli nad pojazdem.

Kiedy zauważysz większą lub mniejszą utratę ciśnienia, możesz skorzystać z jednego z centrów partnerskich naszej firmy. Profesjonalista będzie mógł wtedy sprawdzić, czy nie ma małych perforacji, lub wycieku powietrza (zawór, strefa kontaktu opona/obręcz…) i dokonać możliwych napraw na czas.

Podsumowując, aby dokonać zakupu opon przez internet dla quadów, użytkowych i SSV, zaufaj Oponylider.pl i naszym wiarygodnym partnerom.

LiveChat
Whatsapp Messenger